Історія штор

Неймовірно довгий і цікавий шлях історії штор розпочався в сиву давнину, коли печерні люди закривали вхід до печери, застосовуючи в якості фіранки шкури тварин.

Важлива основна функція штори з давнини - захист житла. Саме практичне призначення штори хвилювало печерну людину, бо захист домашнього вогнища від суворих негод зберігав життя людей.

Машина часу змінила людину практичну у людину естета, де бажання прикрашати себе і навколишні предмети стало необхідним атрибутом майбутніх епох.

З розвитком людства з'явилися ручні інструменти, що дозволило виготовляти тканину, яка лягла в основу виробництва штор.

Штори епохи Стародавнього Єгипту були не тільки практичними, але і дивно красивою прикрасою. Фактура тканини була складною, самі штори прикрашені орнаментами та доповнювалися спеціальними елементами, які мали магічне значення.

Зацікавленість у декоруванні житла єгиптян поклало початок у визначенні розкоші й помпезності.

Стародавня Греція-скринька новаторства та геніальних ідей. В історії штор з'явилися різноманітні драпіровки, які на диво прижилися та використовуються в наш час при виготовленні сучасних портьєр.

Балдахіни над ліжком, штори з вишивками і бахромою, покривала, подушки саме розкішний стиль Сходу став підкорювати Європу.

У період Римської імперії в декоруванні штор очевидний вплив східної культури, акцентом оформлення стають дорогі прикраси, золота вишивка, пишні драпірування.

У середньовіччі розкіш замінили на практичність та функціональність через особливості архітектури та військово-політичної ситуації.Тканина штор мала грубу фактуру і служила захистом від сонячних променів і замкових протягів.

Варто зазначити, що з розвитком торгівлі у виробництві та дизайну штор з'явилося різноманітність тканин й можливість їх комбінування (шовк, шерсть, льон, бавовна, парча, оксамит).

Текстиль в оформленні інтер'єру займає особливу позицію. Матеріали для виготовлення штор та сам дизайн штор в кожній країні пов'язані з культурою, традиціями та кліматичними особливостями.

Ближче до 17 століття з'являється поняття - мода на тканини. Покладено початок декорування шторами не тільки вікна, але і дверних прорізів, стін.

У дизайні інтер'єру, штори (пишні ламбрекени, шнури, кисті, багатоярусні драпірування, рюші) були головним декоративним елементом, так само попитом користувалися балдахіни, покривала, скатертини, тканинна оббивка стін, чохли для меблів.

Зі зміною епох змінювався стиль самих штор. Неодмінно варто відзначити стиль бароко, в якому розкіш штор дивувала найдосвідченіших знавців інтер'єру.

З плином часу та зміною епох штори змінювали зовнішність демонструючи химерні форми та різноманітні фасони, застосовувалися нові натуральні матеріали для прикраси штор.

Настав час коли химерність, помпезність і різноманітність змінювалися поміркованістю та відсутністю надмірностей.

У текстильному оформленні головним акцентом стає вишуканість, витонченість ліній та краса тканин.

З розвитком технічного прогресу зараз ми маємо в своєму розпорядженні різноманіття форм та моделей штор, створених в усі попередні епохи. І називаємо ми ці варіанти стилями.

Для пошиття сучасних штор існує безліч комбінацій тканин, елементів. Дизайн штор – це ціла наука.

Сучасне різноманіття штор може задовольнити смак будь-якої людини. До того ж, продовжують з'являтися нові варіанти оформлення вікна, наприклад, металеві або тканинні жалюзі, бамбукові штори та багато іншого.

Дизайн сучасних штор обмежується тільки фантазією та законами гармонії.